Tvorba web stránok Wordpress weby s dobrými recenziami…

Tvorba web stránok už nie je žiadna veda ani jadrová fyzika. Už to nie je o zložitom programovaní. Dneska poznáme veľmi vyspelé webové systémy, na ktorých sa dá relatívne jednoducho vytvoriť moderný web. Medzi najviac používané redakčné systémy na tvorbu internetových stránok patrí celosvetovo určite WordPress.

Medzi tie najznámejšie systémy môžeme ešte zaradiť Joomlu, Drupal, Magento, Prestashop a pod. Webdizajnom sa dneska zaoberá veľké množstvo firiem, od tých najväčších až po tzv. freelancerov. Vybrať si toho správneho partnera na vytvorenie úspešnej firemnej web stránky je kľúčové rozhodnutie, ktoré môže výrazne ovplyvniť úspech Vášho podnikania.

Tvorba moderných web stránok, ktoré sú zaujímavé nielen pre návštevníkov, ale aj pre Google

  • Kvalitne vytvorenú web stránku, poznáte podľa úspechu Vášho biznisu. Je to kľúčový element každého podnikania v 21. storočí. Iba kvalitná webová stránka môže byť dobrý odrazový mostík každého podnikania. Moderné & úspešné weby definujú Váš úspech.

Ak by Covid19 vyskytoval na 2. strane Google, vedelo by o ňom minimálne množstvo ľudí, a nebola by žiadna pandémia. Presne tak isto je to aj s webovými stránkami. Ak sa Váš WEB nebude pohybovať minimálne po 1. strane výsledkov z vyhľadávania, nemáte šancu svoje výrobky alebo služby predať. Úspešné web stránky od tých neúspešných odlišuje fungujúca SEO optimalizácia.

Pozície vo vyhľdávači Google

Tento graf ukazuje počet percent všetkých klikov tej ktorej pozície v organických výsledkoch. Ako je vidno prvých 5-6 miest má šancu, na ostatných miestach to rapídne klesá. Toto určite nie je hoax, ale tvrdé dáta jasne ukazujú, že tvorba web stránok bez optimalizácie pre vyhľadávače, nemá žiadny cenu ani zmysel. Samozrejme pokiaľ sa bavíme o biznise. Výnimkou môžu byť tzv. svadobné weby, záujmové a osobné blogy a pod., kde nezáleží na pozíciách.

Zdroj: https://www.advancedwebranking.com/ctrstudy/

Webová stránka musí byť viditeľná vo vyhľadávaní

Podnikanie bez web stránky je dneska ťažko uskutočniteľné. Ako sa hovorí „všetko je na webe“ a pokiaľ nemáte ten svoj web, tak Vaše produkty alebo služby vlastne ako keby neexistovali. Dneska už iba mizivá časť ľudí vyhľadáva v printových médiach, letákoch a pod. Kvalitne vytvorený web je základným pilierom, od ktorého sa môžete odraziť. Už iba pútavý dizajn nestačí, dobrý web musí mať DNA zakorenený úspech…

Aké sú možnosti presadiť sa v hocijakej sfére podnikania. Zoberme si príklad – začínam podnikať v nejakej oblasti – ako získam potencionálnych klientov?

  • osobné referencie a kvalitná práca, ktorá sa predáva sama …
  • platená reklama
  • kvalitne vytvorená webová stránka ktorá, bude navštevovaná a prinesie Vám výsledky

Vytvorenie úspešnej web stránky je síce dlhšia cesta k úspechu, ale prinesie Vám výsledky dlhodobo bez ďalších nákladov na reklamu a pod.

Tvorba WEB stránok pre firmy
Tvorba web stránok so SEO optimalizáciou

Dneska Vám vytvorí stránku hocikto, ale iba málokto ju dostane na popredné pozície

Vytvoriť web (www) stránku nespočíva iba v tom, že je proste nejako spravená, a že vyzerá dobre a je možno aj zadarmo, lebo Vám to spravil kamarát…  Aby Vám stránka priniesla nejaký osoh – určite by sa mala vyskytovať na 1. miestach vo vyhľadávačoch. Ja sa špecializujem iba na také web stránky, ktoré sa zobrazujú minimálne na prvej strane vo vyhľadávačoch a tým pádom majú oveľa väčší potenciál, že Vám budú prinášať nových zákazníkov. Webové stránky by nemali byť iba na okrasu, ale by mali prinášať aj reálne výsledky.

  • 100% optimalizované pre mobilné zariadenia – responzívne
  • rýchle načítanie
  • detailná SEO optimalizácia
  • prívetivý UX dizajn
  • overený webový software – WordPress
  • intuitívny editor web stránok Elementor
  • pravidelné aktualizácie

Wordpress je pre tvorbu webov ako stvorený

Prečo práve WordPress? Načo vymýšľať koleso, keď už je vymyslené… Tento CMS je určite najobľúbenejší redakčný systém pre webstránky na svete. Bežia na ňom významné inštitúcie, periodiká, firmy a pod. – podľa zdrojov – WordPress poháňa cca 45% všetkých stránok na svete. Veľká výhoda tohto systému je, že má širokú užívateľskú a vývojársku komunitu. WordPress sa neustále zdokonaľuje, je pravidelne aktualizovaný, čo je veľmi dôležité z hľadiska bezpečnosti. Tento systém na internetové stránky má veľa výhod:

  • je SEO friendly – veľmi dobre si rozumie s vyhľadávačmi
  • administrácia je vo všetkých jazykoch – vrátane slovenčiny
  • jednoduchá administrácia aj pre neznalých užívateľov
  • obrovské množstvo doplnkových funkcií a modulov
  • veľký potenciál vývoja do budúcnosti

Tento redakčný systém umožňuje jednoduchú editovanie stránky, či už je to pridávanie textu, produktov do eshopu, rôzneho multimediálneho obsahu – obrázky, videá a pod. bez znalostí programovania a rôznych programovacích jazykov.

  • Systém WordPress umožňuje cez výkonný modul Woocommerce vytvoriť plnohodnotý E-shop na mieru.

Unikátny editor web stránok Elementor Pro

Najlepší editor na tvorbu webov je v dnešnej dobe Elementor. Je to robustný nástroj, s ktorým sa dá spraviť na web stránke úplne všetko. Je plne lokalizovaný do slovenčiny a prípadnú editáciu zvládne aj menej znalý užívateľ. Je to najrozšírenejší editor na svete a používajú ho milióny spokojných užívateľov. Obrovské množstvo užívateľov viac menej garantuje plnú podporu a aktualizácie aj do ďalekej budúcnosti. Aktualizácie sú v prípade webových stránok kľúčové.

  • kvalitný editor aj s dôrazom na SEO optimalizáciu
  • jednoduchá editácia stránok
  • veľké množstvo rozšírení – pre ešte lepšie funkcie
  • veľká komunitná podpora
  • podpora do budúcnosti – aktualizácie a vylepšenia

Elementor posunul vytváranie web stránok do úplne inej dimenzie, či už svojimi funkciami alebo jednoduchosťou. Písať o tom, že stránka vytvorená elementorom bude responzívna, je zrejme zbytočné – mala by to byť psia povinnosť. Aj táto web stránka je tvorená pomocou elementora.

  • Má príjemné užívateľské prostredie, ktoré umožní editáciu každému používateľovi.

Responzívne web stránky pre každé zariadenie

Už viac ako polovica užívateľov internetových služieb používa na prehliadanie web stránok mobilné zariadenia. Sú to predovšetkým mobily a okrajovo aj tablety. Aby sa web stránka zobrazila korektne na každom zariadení musí byť responzívna – musí mať responzívny dizajn. Je to nielen prispôsobenie zariadeniu, ale aj jeho rozlíšeniu.

  • Použiteľnosť v mobilných zariadeniach by mala byť v dnešnej dobe samozrejmosťou. Túto vlastnosť už nemajú iba veľmi dávno vytvorené weby.

Veľmi dôležitým bodom pri tvorbe web stránky je aj výber témy – šablóny pre WordPress. Sú 2 možnosti. Prvá možnosťou je postaviť web na šablóne, ktorá je zadarmo – tomu samozrejme zodpovedajú aj možnosti. Druhá alternatíva je – kúpiť si profesionálnu tému, ktorá je odladená a poskytuje veľa možností prispôsobenia.

Responzívny dizajn WEB stránok

Profesionálne pomocníci pri tvorbe stránok

Pri tvorbe web stránok nevsádzam na free verzie – či už šablón, alebo pluginov. Web stránky sú postavené na profesionálnej šablóne THE7, alebo Blocsky, ktoré majú nekonečné možnosti a v spojení s elementorom sa dá na web stránke spraviť hocičo, na či si len spomeniete. Tieto WordPress šablóny používa už niekoľko stotisíc ľudí, takže bude pravidelne aktualizovaná aj do budúcnosti, čo je veľmi dôležité – aj z hľadiska SEO optimalizácie, aj z hľadiska bezpečnosti.

Používam výhradne platené a dlhodobo odskúšané zásuvné moduly (pluginy), ktoré zaručujú vysokú funkcionalitu, aktualizácie, bezpečnosť a pod.

  • Rank Math Pro – špičkový modul na SEO optimalizáciu
  • Elementor Pro – najviac používaný editor – builder na svete
  • PowerPack Pro for Elementor – výborný doplnok na rôzne efekty a funkcie
  • WP Rocket – celosvetovo najlepšie hodnotený plugin na zrýchlenie web stránok

Web stránky musia byť samozrejme rýchle. Dôležitým faktorom nielen pre optimalizáciu, ale aj pre užívateľa je rýchlosť načítania stránky. Každú web stránku vytváram tak, aby sa načítala maximálne pod 2. sekundy. V drvivej väčšine je to pod 1. sekundou.

  • Každý web má príjemné užívateľské prostredie, ktoré je plne lokalizované do slovenčiny.

Prečo web stránky odo mňa?

Tvorba web stránok na mieru

Tvorba web stránok na mieru pre každé podnikanie. Profesionálne šablóny a moduly. Rýchle načítanie.

Webový software WordPress

Stabilný a spoľahlivý systém na tvorbu web stránok. Nie ste viazaný systémom na mieru.

100 % responzívne weby

Optimalizované pre mobilné zariadenia. Správne zobrazenie na každom mobile a rozlíšení.

Optimalizácia pre vyhľadávače

Efektívna SEO optimalizácie pre vyhľadávače dostane Vašu webovú stránku po popredné pozície.

Jednoduchá administrácia

Jednoduchá administrácia bez znalosti HTML, CSS, JAVA, PHP a pod. Celý systém je v SK jazyku.

Pravidelné aktualizácie

Pravidelné aktualizácie a starostlivosť o web stránku. Bezpečnosť – pravidelné zálohy.

Aký je postup pri tvorbe webovej stránky?

  • 1

    Prvý kontakt

    V prvom kroku sa dozviem, akú webovú stránku chcete vytvoriť, čo od nej očakávate. Budem sa pýtať na oblasť podnikania, podľa ktorej preskúmam konkurenciu.
  • 2

    Registrácia domény & hosting

    Zaregistrovanie domény (www.mojawebstranka.sk) a umiestnenie na kvalitný hosting – tu jednoznačne odporúčam Websupport. Doporučujem prémiovú šablónu THE7, s ktorou má tie najlepšie skúsenosti.
  • 3

    Samotná tvorba web stránky

    Vytváranie samotného obsahu web stránky a multimediálnych súčastí – obrázky, videá a pod. Nastavovanie grafického vzhľadu, branding – logo firmy. Texty pre úspešný web sú najvýznamnejší faktor, či bude web stránka úspešná alebo nie. Ak neviete dodať texty – odporúčam služby profesionálneho copywritera, ktorý Vám nielen napíše kvalitný text, ale aj zadefinuje kľúčové slová a zapracuje ich do obsahu.

  • 4

    Kontrola web stránky pred spustením - testovanie

    Pred samotným spustením stránky, budeme mať všetko odsúhlasené z Vašej strany až po posledné detaily. Počas tvorby web stránky si ju môžete hocikedy skontrolovať a prípadne pripomienkovať.
  • 4

    Web stránka je hotová !

    Nastavenie základných funkcií pre správe fungovanie webu:
    • zaregistrovanie do služby Google Analytics – pre analytické informácie
    • prepojenie web stránky s kľúčových vyhľadávačmi – predovšetkým Google (Google Search Console) a Bing (Bing Webmaster Tool)
    • odoslanie mapy webu vyhľadávačom
    • optimalizácia rýchlosti
    Spustenie web stránky do online priestoru.

Koľko stojí vytvorenie web stránky?

Hľadať najlepšiu cenu za vytvorenie firemného webu je tiež možnosť, ale časom zistíte, že to nikam nevedie. Úspešný web sa nedá spraviť za 99 € ani za 250 € – nakoľko iba náklady za nevyhnutné veci prevyšuje túto sumu. Odskúšalo si to veľa mojich zákazníkov, ktorí skončili aj s 5 webmi a nakoniec zistili, že za tvorbu web stránok zaplatili dramaticky viac ako chceli na začiatku. Výber webdizajnéra je kľúčové rozhodnutie, ktoré časom výrazne ovplyvní Váš úspech alebo neúspech.

  • Tvorba web stránok je individuálna služba a preto sa nedá stanoviť fixný cenník. Každá stránka je individuálna. Záleží aká rozsiahla má byť, aké je jej zameranie, akú má konkurenciu na webe, či bude viacjazyčná a podobne. Konkrétnu cenovú ponuku Vám viem dať po konzultácii, kde sa dozviem presne Vaše požiadavky a očakávania. V prípade záujmu ma kontaktujte – rád Vám poradím a spracujem cenovú ponuku.
  • Čas dodania kompletného webu je tiež individuálny – viac menej sa to pohybuje od 14 do 30 dní.

Samozrejmosťou je následná starostlivosť o stránky, ich pravidelné aktualizovanie, ktoré je dôležité z hľadiska bezpečnosti aj kvality – t.j. aby sa stránka udržala na popredných miestach vo vyhľadávačoch v organickom vyhľadávaní.

Tvorba WEB stránok - FAQ | Často kladené otázky

Čo potrebujete odo mňa aby ste mi vytvorili web stránku?

Od každého klienta budem vždy potrebovať texty – obsah stránky. Je to ten najdôležitejší faktor, aby bola web stránka úspešná.

  • Texty na web stránku musia byť originálne – t.j. nesmú byť kopírované napríklad od konkurencie. Plagiátorstvo síce našej “elite” neuškodilo, ale Vám by to mohlo výrazne poškodiť. Odporúčam venovať obsahu web stránky maximálnu pozornosť.
  • Ak máte problém s dodaním textov, viem Vám odporučiť profesionálneho copywritera, ktorý napíše texty na web stránku za Vás.

Druhá základná vec sú obrázky. Ideálne sú vlastné fotky – či už výrobkov, alebo snímky z poskytovania služieb. Ak máte aj nejaké videá, tak odporúčam nahrať ich na Youtube do Vášho kanála. Tieto videá vedia pekne oživiť každý web a pomáhajú aj pri seo optimalizácii. Ak nemáte vlastné fotky a stačia Vám ilustračné – viete si ich vybrať na platenom portáli envato elements, ktorý mám predplatený.

  • Môžete si tam vybrať z nepreberného množstva fotiek, grafík, ikoniek, videí, 3D modelov a pod.

 

Ako dlho trvá vytvorenie web stránky?

Tvorba web stránok je časovo veľmi individuálna. Záleží o aký rozsiahly web má ísť – či je to jednostránkový (tzv. OnePage) alebo web väčšieho rozsahu.

  • Štandardná doba dodanie je 14 až 30 dní
  • V prípade jednostránkového webu – 7 dní.

Doba vytvorenia webu závisí aj od času dodania podkladov – t.j. textov, obrázkov a pod. Obrázky, grafiku, videá a pod. viem poskytnúť z platenej platformy Envato Elements.

Nevytváram weby iba na to, aby boli. Ale chem aby tomu konkrétnemu zákazníkovi prinášali ovocie. Web stránky, ktoré prinášajú ovocie znamená to, že Vám aj prináša nových zákazníkov…

Viem si pozrieť we stránku ešte pred jej spustením?

Samozrejme. Web stránka bude dostupná na dočasnej adrese, kde si viete pozrieť ako reálne vyzerá. Môžete pripomienkovať veci, ktoré chcete zmeniť, nahradiť a pod. Výsledok úprav budete vždy vidieť v reálnom čase.

  • Po odsúhlasení všetkých detailov, bude web presunutý na Vašu doménu.
Budem si vedieť doplniť nejaké informácie na stránke aj sám?

Samozrejme. Na tvorbu web stránok používam osvedčený systém WordPress, ktorý je aj v slovenčine.

  • Ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne
  • Možnosť zaškolenia
  • Slovenské prostredie

Webové stránky sú vytvárané editorom – builderom Elementor, ktorý je veľmi jednoduchý a je aj v slovenskom jazyku.

  • Výhodou web stránky, ktorá je vytvorená na platforme WordPress a editore Elementor je to, že nie ste viazaný žiadnym riešením na mieru. WordPress web stránky vie ovládať a spravovať veľké množstvo firiem aj užívateľov.
Ako je to s aktualizáciami web stránky v budúcnosti?

Tak ako počítače občas potrebujú servisweb stránka by mala byť udržiavaná pravidelne. Je to nielen z dôvodu funkčnosti, ale aj bezpečnosti. Starostlivosť pozostáva:

  • Aktualizácia jadra – WordPressu
  • Aktualizácia šablóny
  • Aktualizácia pluginov – prídavných modulov
  • Menšie úpravy
  • Bezpečnostné aktualizácie
  • SEO aktualizácie – Rank Math Pro

Tieto aktualizácie nielen vylepšujú funkčnosť, ale aj sledujú najmodernejšie trendy, či už v SEO optimalizácii, rýchlosti alebo bezpečnosti.

Ak sa cítite na to, že si budete web stránku aktualizovať a spravovať sami – nie je problém.

Drvivá väčšina zákazníkov preferuje, aby som sa o stránky staral ja.

  • Túto službu poskytujem priemerne za 30 € / mesiac. Záleží od rozsahu každého webu.

Určite neodporúčam ponechať web stránku bez aktualizácií.

V akých lokalitách poskytujem služby?

Tvorba web stránok je nezávislá na lokalite. Všetky potrebné veci si vieme odkomunikovať telefonicky, alebo emailom. Web stránky som už vytváral pre klientov z celej SR.

  • Bánovce Nad Bebravou, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Bardejov, Bojnice, Bratislava, Brezová Pod Bradlom, Brezno, Bytča, Čadca, Čierna Nad Tisou, Detva, Dobšiná, Dolný Kubín, Dubnica Nad Váhom, Dunajská Streda, Fiľakovo, Galanta, Gbely, Gelnica, Giraltovce, Handlová, Hanušovce Nad Topľou, Hlohovec, Hnúšťa, Holíč, Hriňová, Humenné, Hurbanovo, Ilava, Jelšava, Kežmarok, Kolárovo, Komárno, Košice, Kráľovský Chlmec, Krásno Nad Kysucou, Kremnica, Krompachy, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Leopoldov, Levice, Levoča, Lipany, Liptovský Hrádok, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzev, Medzilaborce, Michalovce, Modra, Modrý Kameň, Moldava Nad Bodvou, Myjava, Námestovo, Nemšová, Nitra, Nová Baňa, Nová Dubnica, Nováky, Nové Mesto Nad Váhom, Nové Zámky, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Podolínec, Poltár, Poprad, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Rajec, Rajecké Teplice, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Sečovce, Senec, Senica, Sereď, Skalica, Sládkovičovo, Sliač, Snina, Spišská Belá, Spišská Nová Ves, Spišská Stará Ves, Spišské Podhradie, Spišské Vlachy, Stará Ľubovňa, Stará Turá, Strážske, Stropkov, Stupava, Svätý Jur, Svidník, Svit, Šahy, Šaľa, Šamorín, Šaštín Stráže, Štúrovo, Šurany, Tisovec, Tlmače, Topoľčany, Tornaľa, Trebišov, Trenčianske Teplice, Trenčín, Trnava, Trstená, Turčianske Teplice, Turzovka, Tvrdošín, Veľké Kapušany, Veľký Krtíš, Veľký Meder, Veľký Šariš, Vráble, Vranov Nad Topľou, Vrbové, Vrútky, Vysoké Tatry, Zlaté Moravce, Zvolen, Žarnovica, Želiezovce, Žiar Nad Hronom, Žilina

Mám záujem o vytvorenie web stránky

Na to, aby sme mohli vybaviť Váš dopyt potrebujeme Vaše osobné údaje. Prečítajte si ako ich spracúvame v sekcii Zásady ochrany osobných údajov na našom webe.