SEO optimalizácia WEBU - webových stránok v systéme Wordpress pre internetové vyhľadávače

Čo to vlastne je tá SEO optimalizácia webu – webových stránok? SEO je skratka z anglických slov – search engine optimization. Do nášho materinského jazyka to vieme preložiť ako optimalizácia webovej stránky pre internetové vyhľadávače – hlavne Google a Bing. Je to súbor techník, strategického a logického myslenia – ktoré časom dostanú WEB stránku na najvyššie miesta vo vyhľadávačoch. Ak sa stránka ocitne „hore“ tak je oveľa vačší predpoklad, že potencionální klienti kliknú práve na ten náš web – nakoľko je viditeľný.

Ak je Váš WEB napr. na druhej strane vo vyhľadávaní kľúčového slova – je malý predpoklad, že na Vás kliknú. Ak ste ešte na horších pozíciách vo vyhľadávačoch – t.j. na 3 strane a horšie – Vaša šanca na klik je takmer nulová – o Vašich produktoch alebo službách sa nikto z online priestoru nikto nedozvie a tým pádom strácate možnosť predať svoje výrobky alebo služby. Najväčší podiel na klikoch majú webové stránky, ktoré sú na 1. strane a na prvých 5 až 6 pozíciach. Existuje možnosť zaplatiť si reklamu – ale to nikto z dlhodobého hľadiska nechce. Je určite lepšie máš firemný web „hore“ a mať zákazníkov v podstate zadarmo.

Aké faktory optimalizácie vplývajú, aby bola webová stránka na 1 pozíciách?

 

  • hodnotný obsah stránky – najdôležitejší faktor! Text musí byť originálny a musí v primeranej miere obsahovať kľúčové slová
  • rýchlosť načítania by mala byť pod 2 sekundy – nikto nechce čakať po kliknutí 5 a viac sekúnd
  • ON PAGE SEO – súbor techník, ktoré sa robia priamo v systéme Wordpress.
  • responzivita – t.j. aby bola stránka pefektne zobrazená v mobilných zariadeniach (smartfóny, tablety a pod.) a dobre zobrazovala na každom rozlíšení.
  • bezepčnostný certifikát – t.j. aby sa webová stránka zobrazovala v riadku internetového prehliadača https://vasadomena.sk a nie http://vasadomena.sk
  • treba mať firemný profil na GOOGLI
  • prémiovú tému – šablónu, ktorá je pravidelne aktualizované. Téma vzhľadu určuje ako bude celý web vyzerať.
  • prémiové zásuvné moduly pre stránku – napr. YOAST SEO, WP Fastest Cache Premium a pod.
  • pravidelné aktualizácie celej stránky – systému (Wordpress) ale aj zásuvných modulov – pluginov, šablóny vzhľadu – aby nebola ohrozená bezpečnosť a hlavne na promptné reagovanie na zmeny vo vyhľadávacích algoritmoch – ktoré sa veľmi často menia a zdokonaľujú.

 

Existuje ešte viac techník – napr. Linkbuilding – t.j. vytváranie spätných linkov na Vašu stránku. Asi by mnohí so mnou polemizovali, ale ja toto považujem za ťahanie peňazí so zákazníkov. Podľa môjho názoru – a dokázala mi to aj prax spätné linky (v angličtine – Backlinks) nemajú takú váhu a dôležitosť ako sa im prisudzuje. Samozrejme je dobré zaregistrovať doménu na rôzne relevantné katalógy (Zoznam, Azet, Zlaté stránky a pod.), ale kupovať si spätné linky z málo bonitných webov je mrhanie financií a času.

Aká je cena za SEO optimalizáciu WEB stránok pre systém Wordpress?

Cena za optimalizáciu webovej stránky je veľmi individuálna. Záleží na veľa faktoroch – napr. či ide o úplne novú doménu alebo existujúcu, aká je konkurencia vo Vašom odvetví, a pod. Presnejšiu cenu Vám viem poslať po oboznámení sa so všetkými Vašimi požiadavkami a analýze konkrétneho projektu. Prevažne pôsobím v Bratislavskom kraji – v Bratislave, Pezinku, Senci Modre a okolí. Samozrejme SEO optimalizáciu viem spraviť pre zákazníkov z celej SR.

Viac informácií o optimalizovaní webových stránok

SEO optimalizácia webových stránok Bratislava

SEO optimalizácia webových stránok

SEO optimalizácia pre WEBOVÉ stránky v systéme Wordpress SEO optimalizácia je súbor techník, ktoré majú za úlohu dosť WEB stránku na popredné pozície vo vyhľadávačoch. SEO optimalizácia pre vyhľádávače Redakčný systém Wordpress – najlepší CMS na tvorbu webových stránok Optimalizácia na rýchlosť – web stránky musia byť rýchle Registrácia v najpopulárnejších vyhľadávačoch GOOGLE a BING…

Tvorba web stránok | SEO optimalizácia pre Google a Bing | Redakčný systém Wordpress | Responzívny dizajn

Tvorba WEBových stránok

Vytvorím Vám firemný WEB na mieru, ktorý Vám prinesie nových zákazníkovTvorba WEBových stránok, ktoré budú úspešné Ak podnikáte v dnešnej „internetovej dobe“ bez kvalitnej webovej stránky si budete hľadať nových zákazníkov iba veľmi ťažko. Ako sa hovorí – „Všetko je na webe“. Ľudia dneska v drvivej vačšine hľadajú tovary alebo služby na internete. Chytia mobil…